Zahradní altán KARIBU LILLEHAMMER 1 68817 vč. červeného střešního šindele

Zahradní altán KARIBU LILLEHAMMER 1 68817 vč. červeného střešního šindele

Zahradní altán KARIBU LILLEHAMMER 1 68817 vč. červeného střešního šindele od našeho známého výrobce Karibu je pro vás k sehnání za skvělou cenu. Získejte zboží online a vyhněte se zbytečným frontám v obchodech. Zahradní altán KARIBU LILLEHAMMER 1 68817 vč. červeného střešního šindele právě nyní za 31990 Kč

31990 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Dřevěný zahradní altán KARIBU LILLEHAMMER 1 68817 v přírodním provedení, má základní čtvercový tvar a díky vnitřnímu rozměru 2,0 x 2,0 m nabízí přiměřený prostor pro letní posezení, grilování, relaxaci i rodinnou oslavu. Celková zastřešená plocha je 2,84 x 2,84 m, což činí 8,06 m2. 
Konstrukce
Konstrukci altánu tvoří 4 masivní sloupky 9 x 9 cm s masivními příčnými podpěrami, které podpírají střechu. Výška boku je 1,96 m, celková výška altánu je 2,79 m. Celá konstrukce altánu je tlakově impregnována a je tak dobře chráněna proti dřevokazným houbám i hmyzu, ale i proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Impregnace je zdravotně nezávadná a naprosto bezpečná. Dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu. 
Střecha
Střecha je zhotovena z dřevěných desek. Aby se předešlo poškození vlivem povětrnostních podmínek, je nutné ji ihned po stavbě doplnit krytinou. Tento model je dodáván s obdélníkovým tmavě červeným střešním šindelem pro celou střechu altánu. Plocha střechy je 9 m2. Ukázku postupu pokládky si můžete prohlédnout ZDE. 
Povrchová úprava 

Než začnete s montáží, je potřeba všechny stavební díly ošetřit hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců. Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň voděodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Lazura musí mít dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak! Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání.
Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost altánu. Podrobné informace k vlastnostem dřevěného materiálu získáte ZDE.

Povolení ke stavbě altánu

Na stavbu altánu s pevnými základy se může vztahovat některá z obecné platných vyhlášek. Na místním stavebním úřadu se tedy před samotnou montáží raději informuje, zda se na stavbu vámi vybraného altánu nevztahují některá omezení.
Montáž
Vzhledem k velkým plochám střechy a zatížení větrem je nutné připevnit altán k zemi pomocí odpovídajících H kotev v délce cca 60 cm (nejsou obsahem dodávky). Zakoupit je můžete v našem e-shopu ZDE. Správné budování základů má zásadní vliv na životnost celého altánu. Další možností je ukotvení k základu z betonu, dlažby či dřeva. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků.
Doprava

Altán dodáváme jako stavebnici - 1 balík o rozměrech 230 × 71 × 52 cm o hmotnosti cca 231 kg, 2 balík - 4 x balení střešního šindele o hmotnosti cca 120 kg. Balíky budou složeny vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže k vámi udané adrese. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího.
Pozor, balíky s materiálem nejsou vodotěsné. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, ne přímo položenou na zemi, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Neskladujte ve vytápěném prostoru!
Všechny dokumenty k údržbě dřevěného altánu si také můžete stáhnout v souvisejících souborech.

Kategorie: Dům a zahrada > Trávníky a zahrady > Bydlení na zahradě > Zahradní architektura > Markýzy a altány

 

Název:
Zahradní altán KARIBU LILLEHAMMER 1 68817 vč. červeného střešního šindele
Výrobce:
SKU:
LG1864

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na webu ZahradníDřevěnéAltány.cz najdete zahradní přístřešky a dřevěné altány od prověřených výrobců. Přesvěčte se sami a pořiďte si levné a kvalitní altány, které na vaší zahradě nesmí chybět. Vybírejte z šoriké škály dřevěných zahradních altánů, přístřešků, krytých posezení a doplňků na zahradu. Online nákupem získáte výhody od ušetřeného času, přes garanci vrácení zboží, po dopravu až na vaši zahradu. Na ZahradníDřevěnéAltány.cz pro vás aktualizujeme ty nejprodávanější zahradní doplňky a příslušenství.
Vybírejte z nabídky
3513
produktů
121
ověřených dodavatelů
4
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
ZahradníDřevěnéAltány.cz