Lanit Plast Zahradní domek SOLID TOMAS 464 x 301 cm

Lanit Plast Zahradní domek SOLID TOMAS 464 x 301 cm

Lanit Plast Zahradní domek SOLID TOMAS 464 x 301 cm od této spolehlivé značky Lanit Plast - produkt u nás seženete právě teď za super cenu. Získejte tento produkt bezpečně online. Lanit Plast Zahradní domek SOLID TOMAS 464 x 301 cm právě nyní za 73990 Kč

73990 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Dřevěný zahradní domek SOLID TOMAS se sedlovou střechou a zastřešeným přístřeškem v přírodním provedení, je ideální pro celoroční uskladnění zahradního nářadí, nábytku, sekaček a dalšího zahradního vybavení. V letních měsících v něm lze i pohodlně bydlet. Domek je široký 464 cm (přední strana s dveřmi a přístřeškem) a 301 cm dlouhý. Dřevěné domky jsou šetrné k životnímu prostředí a harmonicky zapadnou do jakékoli zahrady. Domkem zastavěná plocha činí 13,99 m2. 
Konstrukce
Konstrukci domku tvoří hranoly a prkna o síle 28 mm vyfrézované z kvalitního smrkového dřeva. Dřevo je tlakově impregnováno proti plísním. Tento model má sedlovou střechu, samostatné okno ve stěně a dvoukřídlé dveře na pantech o šířce 161 cm a výšce 168 cm s velkým oknem v každém křídle (prosklení z plexiskla). Dveře jsou vybaveny zámkem a  domek lze bezpečně uzamknout. 
Dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kde stěny tvoří profilovaná prkna opatřená drážkou a perem. Ta se sesazují v rozích křížem do vyfrézovaných zářezů roubeným systémem. Střechu tvoří celistvé OSB desky. To zajišťuje poměrně jednoduchou montáž, kterou zvládne každý český kutil.

dodáváno bez podlahy
v balení je veškeré potřebné kování
střešní lepenka je součástí balení

Základy domku
Správné budování základů má zásadní vliv na životnost celého domku. Základ z betonu, dlažby či dřeva postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině. Aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky).
Podlaha
Podlaha není součástí balení. Pokud domek rovnou stavíte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, podlahu tak úplně nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme, je to z uživatelského hlediska mnohem příjemnější, podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor domku. 
Střecha
Střecha je zhotovena z dřevěných OSB desek. Aby se předešlo poškození vlivem povětrnostních podmínek, je nutné ji ihned po stavbě doplnit krytinou. Střešní krytina je obsahem dodávky. Ukázku postupu pokládky si můžete prohlédnout ZDE.
Povrchová úprava domku

Než začnete s montáží je potřeba všechny stavební díly ošetřit hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců. Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň vodoodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Lazura musí mít dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak! Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání.
Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Podrobné informace k vlastnostem dřevěného materiálu získáte ZDE.

Povolení ke stavbě domku

Na stavbu dřevěného domek s pevnými základy se může vztahovat některá z obecné platných vyhlášek. Na místním stavebním úřadu se tedy před samotnou montáží raději informuje, zda se na stavbu vámi vybraného domku nevztahují některá omezení.
Doprava

Domek dopravíme nejblíže hranici vašeho pozemku. Domek bude složen vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže vámi udané adrese. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Podrobnější informace k dopravě naleznete ZDE.
Balení
Domek dodáváme jako stavebnici - 1 paleta o rozměrech 420 x 117 x 48 cm o hmotnosti cca 610 kg. Pozor, balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, ne přímo položenou na zemi, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Neskladujte ve vytápěném prostoru!
Přehledný návod na montáž si můžete s ostatními dokumenty stáhnout v souvisejících souborech. 
 

Kategorie: Dům a zahrada > Trávníky a zahrady > Bydlení na zahradě > Zahradní architektura > Boudy, garáže a přístřešky pro auta

 

Název:
Lanit Plast Zahradní domek SOLID TOMAS 464 x 301 cm
Výrobce:
SKU:
LG1596

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na webu ZahradníDřevěnéAltány.cz najdete zahradní přístřešky a dřevěné altány od prověřených výrobců. Přesvěčte se sami a pořiďte si levné a kvalitní altány, které na vaší zahradě nesmí chybět. Vybírejte z šoriké škály dřevěných zahradních altánů, přístřešků, krytých posezení a doplňků na zahradu. Online nákupem získáte výhody od ušetřeného času, přes garanci vrácení zboží, po dopravu až na vaši zahradu. Na ZahradníDřevěnéAltány.cz pro vás aktualizujeme ty nejprodávanější zahradní doplňky a příslušenství.
Vybírejte z nabídky
3513
produktů
121
ověřených dodavatelů
4
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
ZahradníDřevěnéAltány.cz