Gutta Sklolaminátová vlnitá role Guttagliss PES 2 x 30 m

Gutta Sklolaminátová vlnitá role Guttagliss PES 2 x 30 m, mléčná opál - řez na míru, cena za bm

Gutta Sklolaminátová vlnitá role Guttagliss PES 2 x 30 m, mléčná opál - řez na míru, cena za bm od kvalitní společnosti Gutta lze nakoupit u nás za skvělou cenu. V našem e-shopu nakoupíte kvalitní zboží. Gutta Sklolaminátová vlnitá role Guttagliss PES 2 x 30 m, mléčná opál - řez na míru, cena za bm aktuálně za super cenu 4260 Kč

4260 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Parametry:

materiál: sklolaminát
profil: 76/18 mm (viz foto)
délka: řez na míru - cena uvedena za běžný metr (tedy 1 m x šířka role). Maximální délka jedné role 30 m.
šířka: 2 m
barva: mléčná opál
tloušťka: 0,7 mm
hmotnost: 0,8 kg/bm
tvar krytiny: vlna
povrch: jemný
součinitel postupu tepla: 5,7 W/m2K
teplotní rozsah: -20°C až + 80°C 
plošná hustota: 1 200 g/m2
propustnost světla (čirá): 88 %
chemická odolnost: DIN 16929
třída hořlavosti: B1
UV ochrana: ano (jednostranná)
barva: mléčná opál

Výhody:

průsvitná krytina přesně na míru pergoly
široká škála výšek rolí
u rolí odpadá nutnost napojování (role dlouhé až 30 m)
velice rychlá montáž
nízká hmotnost
UV stabilizovaný a teplotně stálý materiál
vysoká životnost
5 let záruka na krupobití
ideální poměr ceny a užitné hodnoty

Sklolaminátové vlnité role Guttagliss PES

Barva
Dostupné šířky role

přírodní
100 cm / 125 cm / 150 cm / 200 cm / 250 cm / 300 cm

mléčná opál
100 cm / 200 cm / 250 cm

zelená
100 cm / 150 cm / 200 cm / 250 cm

žlutá
100 cm / 125 cm / 150 cm / 200 cm / 250 cm

červená
100 cm / 150 cm / 200 cm / 250 cm

 
Skladování a montáž
Sklolaminátové role skladujte na rovné ploše nebo na dřevěné paletě. Role položené na sobě nikdy neskladujte na přímém slunci nebo v teplotě nad 60°C. Tyto sklolaminátové role zvyšují koncentraci slunečních paprsků do určitých míst, čímž může dojít k deformaci spodních desek. Uskladněné sklolaminátové role chraňte též před mechanickým poškozením, deštěm a dalšími nepříznivými vlivy. Po deskách nechoďte.
Podkladní konstrukci je nejlepší zvolit dřevěnou. Horní líc podkladních latí je nutno opatřit bílým nátěrem, nebo použít metalizovanou pásku Guttaband AL, aby se předešlo nadměrnému přehřívání konstrukce. Při použití impregnačních prostředků pro ochranu dřeva je nutno ošetřené konstrukční části nechat řádně vyschnout, aby nedošlo k výskytu barevných skvrn na spodní straně desek. Maximální povolená rozteč latí je 500 mm pro PES. V oblastech s nadmořskou výškou 600 m a výše by měla být tato rozteč poloviční.
Role pokládejte z opačné strany, než je směr převládajícího větru, a to tak, aby druhá řada desek začínala polovinou role. Při montáži se musí do každého profilu, kam se šroubuje vrut dát distanční podložka (vlna). Pro připevnění používejte pouze vruty s plastovou podložkou např. nerez vrut V2A nebo vrut s ochrannou čepičkou. Počet je cca 12 ks na 1 m2. Vruty se připevňují v každém třetím vrcholu. V případě, že role pokládáte v místě s nepříznivými povětrnostními podmínkami, doporučujeme připevnit sklolaminátové role v každém druhém vrcholu. V přesazích připevněte sklolaminátové role na každém vrcholu. Role nedoporučujeme spojovat lepením ani šrouby. Pouze se navzájem překládají.
Boční přesah 1 vlna - při sklonu nad 10°
2 vlny - při sklonu nižším než 10° nebo v klimaticky nepříznivých oblastech
Příčný přesah 15 cm, v klimaticky nepříznivých oblastech 20 cm.
Při sklonu střechy nižším než 10° je nutno příčný přesah desek těsnit neutrálním silikonovým tmelem, který roli nebude poškozovat.
V běžných případech stačí role omýt pouze čistou vodou. V případě silného znečištění používejte pouze běžné saponáty bez abraziv. Nepoužívejte přípravky obsahující organická rozpouštědla. Na sklolaminátové role Guttagliss vstupujte pouze za pomoci desek sloužících k rozložení hmotnosti!
Montáž sklolaminátové role:

max vzdálenost latí: 500 mm
překrytí vlny: 1 vlna (max. 2 vlny)
počet vrutů s podložkou: 12 ks/m2

Řezání a vrtání
S deskami zacházejte opatrně, aby při manipulaci nedošlo k jejich poškození. Sklolaminátové role mohou být jednoduše přizpůsobeny požadované délce řezáním  ručním nebo elektrickou pilou s jemným ostřím. Nedoporučujeme řezat role při teplotách nižších než 10°C. Při řezání musí být role zajištěna, aby nedocházelo k vibracím.
Sklolaminátové role doporučujeme vrtat speciálním kónickým vrtákem. Při vrtání je nutné, aby byla deska v místě vrtu podložena a řádně ukotvena. Potřebné otvory pro vrut je nutné vrtat s otvorem o větším průměru, aby se předešlo poškození desek díky možné dilataci.  Pro upevňování desek je nutné vždy předvrtat otvory. Role se nesmí přibíjet hřebíky.

Kategorie: Kutilství a řemeslo > Nářadí a nástroje > Střihací a řezací nástroje > Řezačky na obklady a střešní krytiny

 

Název:
Gutta Sklolaminátová vlnitá role Guttagliss PES 2 x 30 m, mléčná opál - řez na míru, cena za bm
Výrobce:
SKU:
4003412074764

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na webu ZahradníDřevěnéAltány.cz najdete zahradní přístřešky a dřevěné altány od prověřených výrobců. Přesvěčte se sami a pořiďte si levné a kvalitní altány, které na vaší zahradě nesmí chybět. Vybírejte z šoriké škály dřevěných zahradních altánů, přístřešků, krytých posezení a doplňků na zahradu. Online nákupem získáte výhody od ušetřeného času, přes garanci vrácení zboží, po dopravu až na vaši zahradu. Na ZahradníDřevěnéAltány.cz pro vás aktualizujeme ty nejprodávanější zahradní doplňky a příslušenství.
Vybírejte z nabídky
3513
produktů
121
ověřených dodavatelů
4
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
ZahradníDřevěnéAltány.cz