Gutta Polykarbonátová trapézová deska Guttagliss Makro ST 3 x 1

Gutta Polykarbonátová trapézová deska Guttagliss Makro ST 3 x 1,06 m bronz

Gutta Polykarbonátová trapézová deska Guttagliss Makro ST 3 x 1,06 m bronz od dodavatele s dlouholetou historií Gutta lze u nás nakoupit teď za výhodnou cenu. Nakupujte bezpečně a rychle online. Gutta Polykarbonátová trapézová deska Guttagliss Makro ST 3 x 1,06 m bronz - nyní získáte od 1638 Kč

1638 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Parametry:

materiál: polykarbonát
profil: 76/18 mm
délka: 3 m
šířka: 1,06 m
čistá šířka (po přeložení). 0,98 m
tloušťka: 0,8 mm
hmotnost: 1,2 kg/m2
v balení: 3,18 m2
barva: bronz
tvar krytiny: trapéz
povrch: jemný
součinitel postupu tepla: 5,7 W/m2K
teplotní rozsah: -20°C až + 115°C 
plošná hustota: 1 200 g/m2
propustnost světla (čirá): 88 %
propustnost světla (bronz): 45 %
chemická odolnost: DIN 16929
třída hořlavosti: B1
UV ochrana: ano (oboustranná)

Trapézové desky Guttagliss Makro ST jsou vyrobeny z polykarbonátu, což je mimořádně pružný, pevný a nárazuvzdorný materiál. Jsou velmi odolné proti mechanickému poškození, povětrnostním vlivům a odolné proti krupobití. Desky snáší vysoké teploty až do 115°C a jsou opatřeny oboustranným UV filtrem. Polykarbonátové desky Guttagliss Makro ST jsou vhodné pro prosvětlení stěn i střech obytných a průmyslových staveb, zastřešení pergoly, garážového stání, zastřešení ochranných přístřešků, ale i zastřešení bazénů. Desky časem nemění svou strukturu ani průhlednost (nežloutnou). Alternativou polykarbonatové trapézové desky pro zastřešení pergoly je Guttagliss Makro, která se liší hladkou strukturou desky.
Upozornění: U trapézových desek neprovádíme řezy na míru
Výhody:

jemná struktura pro vyšší rozptyl slunečních paprsků
záruka 10 let  i proti krupobití
prosvětlení stěn i střech
oboustranná UV ochrana

Skladování a montáž:
Polykarbonátové desky skladujte na rovné ploše nebo na dřevěné paletě. Desky položené na sobě nikdy neskladujte na přímém slunci nebo v teplotě nad 60°C. Tyto trapézové desky zvyšují koncentraci slunečních paprsků do určitých míst, čímž může dojít k deformaci spodních desek. Uskladněné desky chraňte též před mechanickým poškozením, deštěm a dalšími nepříznivými vlivy. Po deskách nechoďte.
Podkladní konstrukci je nejlepší zvolit dřevěnou. Horní líc podkladních latí je nutno opatřit bílým nátěrem, nebo použít metalizovanou pásku Guttaband AL, aby se předešlo nadměrnému přehřívání konstrukce. Při použití impregnačních prostředků pro ochranu dřeva je nutno ošetřené konstrukční části nechat řádně vyschnout, aby nedošlo k výskytu barevných skvrn na spodní straně desek. Trapézové desky se pokládají vždy jemnou strukturou dolů. Hladká strana směrem nahoru ke slunci. Maximální povolená rozteč latí je pro Makro 800 mm . V oblastech s nadmořskou výškou 600 m a výše by měla být tato rozteč poloviční. Desky pokládejte z opačné strany, než je směr převládajícího větru, a to tak, aby druhá řada desek začínala polovinou desky. Při montáži se doporučuje do každého profilu, kam se šroubuje vrut dát distanční podložka trapéz. Pro připevnění používejte pouze vruty s plastovou podložkou a ochrannou čepičkou např. nerez vrut V2A. Počet je cca 12 ks na 1 m2. Vruty se připevňují v každém třetím vrcholu. V případě, že desky pokládáte v místě s nepříznivými povětrnostními podmínkami, doporučujeme připevnit tpolyakrvbonátové desky v každém druhém vrcholu. V přesazích připevněte trapézové desky na každém vrcholu. Desky nedoporučujeme spojovat lepením ani šrouby. Pouze se navzájem překládají.
Boční přesah 1 vlna - při sklonu nad 10°
2 vlny - při sklonu nižším než 10° nebo v klimaticky nepříznivých oblastech
Příčný přesah 15 cm, v klimaticky nepříznivých oblastech 20 cm.
Při sklonu střechy nižším než 10° je nutno příčný přesah desek těsnit neutrálním silikonovým tmelem, který desky nebude poškozovat.
V běžných případech stačí desky omýt pouze čistou vodou. V případě silného znečištění používejte pouze běžné saponáty bez abraziv. Nepoužívejte přípravky obsahující organická rozpouštědla. Na trapézové desky Guttagliss vstupujte pouze za pomoci desek sloužících k rozložení hmotnosti!
Montáž polykarbonátové desky:

max vzdálenost latí: 800 mm
překrytí vlny: 1 vlna (max 2 vlny)
počet vrutů s podložkou: 12 ks/m2

Řezání a vrtání:

S deskami zacházejte opatrně, aby při manipulaci nedošlo k jejich poškození. Trapézové desky mohou být jednoduše přizpůsobeny požadované délce řezáním  ručním nebo elektrickou pilou s jemným ostřím. Nedoporučujeme řezat desky při teplotách nižších než 10°C. Při řezání musí být deska zajištěna, aby nedocházelo k vibracím.
Trapézové desky doporučujeme vrtat speciálním kónickým vrtákem HSS.. Při vrtání je nutné, aby byla deska v místě vrtu podložena a řádně ukotvena. Potřebné otvory pro vrut je nutné vrtat s otvorem o větším průměru, aby se předešlo poškození desek díky možné dilataci.  Pro upevňování desek je nutné vždy předvrtat otvory. Desky se nesmí přibíjet hřebíky.

Kategorie: 

 

Název:
Gutta Polykarbonátová trapézová deska Guttagliss Makro ST 3 x 1,06 m bronz
Výrobce:
SKU:
4003412089492

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na webu ZahradníDřevěnéAltány.cz najdete zahradní přístřešky a dřevěné altány od prověřených výrobců. Přesvěčte se sami a pořiďte si levné a kvalitní altány, které na vaší zahradě nesmí chybět. Vybírejte z šoriké škály dřevěných zahradních altánů, přístřešků, krytých posezení a doplňků na zahradu. Online nákupem získáte výhody od ušetřeného času, přes garanci vrácení zboží, po dopravu až na vaši zahradu. Na ZahradníDřevěnéAltány.cz pro vás aktualizujeme ty nejprodávanější zahradní doplňky a příslušenství.
Vybírejte z nabídky
3643
produktů
123
ověřených dodavatelů
4
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
ZahradníDřevěnéAltány.cz