Finská sauna KARIBU SKROLLAN 1 s předsíní

Finská sauna KARIBU SKROLLAN 1 s předsíní

Finská sauna KARIBU SKROLLAN 1 s předsíní od známého dodavatele Karibu lze u nás nakoupit za příznivou cenu. Nečekejte fronty v kamenných prodejnách, nákupem online ušetříte. Finská sauna KARIBU SKROLLAN 1 s předsíní za bezkonkureční cenu 124990 Kč

124990 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Venkovní model finské sauny KARIBU SKORLLAN 1 s předsíní je ideálním místem pro saunování v soukromí vaší zahrady. Sauna je určena pro dvě osoby. Obsahuje 2 lehátka každé o šířce 57 cm a max hmotnosti 250 kg. Rozměry sauny jsou 337 x 196 cm. 
Konstrukce
Dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu. Konstrukci saunového domku tvoří jednotlivé dřevěné profily, které pouze sesadíte k sobě a sešroubujete. Střechu tvoří celistvá deska. To vše zaručuje jednoduchou montáž, kterou dle přiloženého návodu zvládne každý český kutil.
Vstupní dveře jsou dřevěné s čirým izolačním sklem o průchodu 78 x 175 cm. Tyto dveře lze instalovat pouze jako levé. Vstup přímo do sauny je zajištěn celoskleněnými dveřmi s kouřově hnědým izolačním sklem o síle 8 mm. Průchod dveří je 64 x 173 cm. 
Podlaha je tvořena masivními prkny o šířce 96 mm. 
Saunová kamna
Doporučujeme výkonná 9 kW kamna. Vyžaduji však 400 V, jištění 16 A, kabel 5 x 2,5 mm a zapojení doporučujeme odborníkem. Velkou výhodou je rychlé vyhřátí sauny. Nevýhodou je komplikovanější zapojení a o něco vyšší spotřeba proudu. Dodáváme s externím digitálním ovladačem (pro montáž zvenku sauny do připravené schránky nebo do saunové předsíně).
Všechny modely kamen mají vnitřní části z koroze odolných materiálů a jsou dodávány včetně 18 kg saunových kamenů.
Základy sauny
Správné budování základů má zásadní vliv na životnost celého saunového domku. Základ z betonu, dlažby či dřeva postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině. Aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky).
Menší saunové domky, jako tento je možné postavit na podélně položené trámky (fošny) ukotvené na systém zemních vrutů.
Střecha
Střecha je zhotovena z dřevěných desek 16 mm. Aby se předešlo poškození vlivem povětrnostních podmínek, je nutné ji ihned po stavbě doplnit krytinou podle vlastního výběru. Střešní krytina není obsahem dodávky. Pro saunové domky s plochou střechou lze použít střešní hliníkovo-bitumenovou fólii. Pro tento model budete potřebovat 3 role bitumenové fólie o rozměru 1 x 5 m. Ukázku postupu pokládky si můžete prohlédnout ZDE.
Povrchová úprava saunového domku

Než začnete s montáží je potřeba všechny stavební díly ošetřit hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to pouze z vnější strany dílců. Pro konečný nátěr použijte povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň vodoodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Lazura musí mít dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak! Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání.
Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost saunového domku. Podrobné informace k vlastnostem dřevěného materiálu získáte ZDE.
DŮLEŽITÉ - vlastní saunovací místnost z vnitřní strany nijak neošetřujeme ani ničím nenatíráme, saunu z venkovní strany ano. Předsíň saunového domku ošetřete i zevnitř.
Povolení ke stavbě saunového domku
Na stavbu dřevěného saunového domku s pevnými základy se může vztahovat některá z obecné platných vyhlášek. Před samotným nákupem se raději informujte na místním stavebním úřadu, zda se na stavbu nevztahují některá omezení.
Balení
Saunu dodáváme jako stavebnici - balík 1 o rozměrech 326 x 116 x 93 cm o hmotnosti cca 772 kg. Balík 2 o rozměrech 194 x 84 x 27 cm a hmotnosti cca 50 kg. Pozor, balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). 

Video

Kategorie: Dům a zahrada > Bazény a lázně > Sauny

 

Název:
Finská sauna KARIBU SKROLLAN 1 s předsíní
Výrobce:
SKU:
LG1928

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na webu ZahradníDřevěnéAltány.cz najdete zahradní přístřešky a dřevěné altány od prověřených výrobců. Přesvěčte se sami a pořiďte si levné a kvalitní altány, které na vaší zahradě nesmí chybět. Vybírejte z šoriké škály dřevěných zahradních altánů, přístřešků, krytých posezení a doplňků na zahradu. Online nákupem získáte výhody od ušetřeného času, přes garanci vrácení zboží, po dopravu až na vaši zahradu. Na ZahradníDřevěnéAltány.cz pro vás aktualizujeme ty nejprodávanější zahradní doplňky a příslušenství.
Vybírejte z nabídky
3513
produktů
121
ověřených dodavatelů
4
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
ZahradníDřevěnéAltány.cz