Finská sauna KARIBU JORGEN

Finská sauna KARIBU JORGEN

Finská sauna KARIBU JORGEN s pečetí kvality od Karibu , zní to neuvěřitelně, ale zboží u nás nakoupíte opravdu výhodně. Zařaďte se ke spokojeným zákazníkům. Finská sauna KARIBU JORGEN , produkt nakoupíte ted u nás za 87990 Kč

87990 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Venkovní finská sauna KARIBU JORGEN je ideálním místem pro saunování v soukromí vaší zahrady. Tento model je určen pro dvě osoby. Obsahuje 2 lehátka, jedno o šířce 57 cm, druhé 27 cm, maximální hmotnost každého lehátka je 250 kg. Vnější rozměry sauny jsou 196 x 146 cm. 
Konstrukce
Dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu. Konstrukce sauny je tvořena jednotlivými dřevěnými profily, které pouze sesadíte k sobě a sešroubujete. Střechu tvoří celistvá deska. To vše zaručuje jednoduchou montáž, kterou dle přiloženého návodu zvládne každý český kutil.
Vstup je zajištěn dřevěnými dveřmi s čirým izolačním sklem. Dveře zle instalovat pouze z levé strany. Průchod je 78 x 175 cm. 
Podlaha je tvořena masivními prkny o šířce 96 mm. 
Saunová kamna
Doporučujeme výkonná 9 kW kamna. Vyžaduji však 400 V, jištění 16 A, kabel 5 x 2,5 mm a zapojení doporučujeme odborníkem. Velkou výhodou je rychlé vyhřátí sauny. Nevýhodou je komplikovanější zapojení a o něco vyšší spotřeba proudu. Dodáváme s integrovaným ovladačem přímo na kamnech nebo s externím digitálním ovladačem (pro montáž zvenku sauny). 
Všechny modely kamen mají vnitřní části z koroze odolných materiálů a jsou dodávány včetně 18 kg saunových kamenů.
Základy sauny
Správné budování základů má zásadní vliv na životnost celého saunového domku. Základ z betonu, dlažby či dřeva postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině. Aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky).
Menší saunové domky, jako tento je možné postavit na podélně položené trámky (fošny) ukotvené na systém zemních vrutů.
Střecha
Střecha je zhotovena z dřevěných desek 16 mm. Střešní krytina není obsahem dodávky a je nutné ji ihned po stavbě doplnit podle vlastní volby. Pro sauny s plochou střechou doporučujeme samolepící střešní hliníkovo-bitumenovou fólii. Pro tento typ sauny budete potřebovat 1 roli ALU-bitumenové krytiny o rozměru 1 x 5 m.

Povrchová úprava saunového domku

Než začnete s montáží je potřeba všechny stavební díly ošetřit hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to pouze z vnější strany dílců. Pro konečný nátěr použijte povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň vodoodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Lazura musí mít dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak! Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání.
Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost saunového domku. Podrobné informace k vlastnostem dřevěného materiálu získáte ZDE.
DŮLEŽITÉ - vlastní saunovací místnost z vnitřní strany nijak neošetřujeme ani ničím nenatíráme, saunu z venkovní strany ano. Předsíň saunového domku ošetřete i zevnitř.
Povolení ke stavbě saunového domku
Na stavbu dřevěného saunového domku s pevnými základy se může vztahovat některá z obecné platných vyhlášek. Před samotným nákupem se raději informujte na místním stavebním úřadu, zda se na stavbu nevztahují některá omezení.
Balení
Saunu dodáváme jako stavebnici - balík 1 o rozměrech 241 x 116 x 79 cm o hmotnosti cca 420 kg. Balík 2 o rozměrech 194 x 84 x 27 cm  a hmotnosti cca 50 kg. Pozor, balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). 
Video

Kategorie: Dům a zahrada > Bazény a lázně > Sauny

 

Název:
Finská sauna KARIBU JORGEN
Výrobce:
SKU:
LG1924

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na webu ZahradníDřevěnéAltány.cz najdete zahradní přístřešky a dřevěné altány od prověřených výrobců. Přesvěčte se sami a pořiďte si levné a kvalitní altány, které na vaší zahradě nesmí chybět. Vybírejte z šoriké škály dřevěných zahradních altánů, přístřešků, krytých posezení a doplňků na zahradu. Online nákupem získáte výhody od ušetřeného času, přes garanci vrácení zboží, po dopravu až na vaši zahradu. Na ZahradníDřevěnéAltány.cz pro vás aktualizujeme ty nejprodávanější zahradní doplňky a příslušenství.
Vybírejte z nabídky
3464
produktů
120
ověřených dodavatelů
4
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
ZahradníDřevěnéAltány.cz