Dřevěný domek KARIBU SEEFELD 5 (14523) SET

Dřevěný domek KARIBU SEEFELD 5 (14523) SET

Dřevěný domek KARIBU SEEFELD 5 (14523) SET od tohoto výrobce Karibu lze u nás nakoupit za příznivou cenu. V e-shopu pořídíte skvělé produtky za nízké ceny. Dřevěný domek KARIBU SEEFELD 5 (14523) SET - cena 49440 Kč

49440 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Masivní dřevěný zahradní domek KARIBU SEEFELD 5 se sedlovou střechou v přírodním provedení je ideální pro celoroční uskladnění zahradního nářadí, nábytku, sekaček a dalšího zahradního vybavení. Domek je široký 297 cm (přední strana s dveřmi) a 237 cm dlouhý. Domkem zastavěná plocha činí 7,04 m2. Tento model je dodáván jako set s podlahou a střešní krytinou. Pokud se vám tento domek líbí, ale raději byste chtěli domek bez podlahy, podívejte se zde.
Konstrukce
Konstrukci domku tvoří profily o síle 28 mm vyfrézované ze severského smrku. Tento model má sedlovou střechu a dvoukřídlé dveře na pantech o šířce 140 cm a výšce 173 cm s oknem v každém křídle. Okna mají prosklení z plexiskla. Dveře jsou vybaveny zámkem a  domek lze bezpečně uzamknout.
Dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kde stěny tvoří jednotlivé dřevěné profily, které pouze sesadíte do sebe a střechu tvoří celistvá deska. To garantuje relativně jednoduchou montáž, kterou zvládne každý český kutil.

dodáváno včetně originální podlahy a šedé střešní lepenky
v balení je veškeré potřebné kování
obsahem balení je základový tlakově impregnovaný nosný podlahový rošt (rám) ze severské borovice, na který je možné rovnou přišroubovat podlahu

Základy domku
Správné budování základů má zásadní vliv na životnost celého domku. Základ z betonu, dlažby či dřeva postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině. Aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky).
Podlaha
Položení podlahy je nutné v případě, že domek postavíte na měkkém povrchu. Pokud domek rovnou stavíte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, tak podlahu tak úplně nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme, je to z uživatelského hlediska mnohem příjemnější, podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor domku. Podlahový rám (rošt) z tlakově impregnované severské borovice, na který se dá přišroubovat podlaha, je součástí základního balení domku.
K tomuto modelu je dodávána originální podlaha s již nařezanými díly jako dárek k vybranému akčnímu setu v ceně 6 510,- Kč. 
Střecha
Střecha je zhotovena z dřevěných desek. Aby se předešlo poškození vlivem povětrnostních podmínek, je nutné ji ihned po stavbě doplnit krytinou podle vlastního výběru. Střešní krytina není obsahem dodávky. Pro domky se šikmou střechou lze použít samolepicí bitumenovou lepenku. Lepenku o rozměru 0,5 x 5 m si můžete objednat v našem e-shopu. Pro tento model budete potřebovat 5 rolí. U střech se sklonem >15o je vhodný i bitumenový šindel. Ukázku postupu pokládky si můžete prohlédnout ZDE.
K tomuto modelu je dodávána šedivá střešní lepenka v přesném množství pro konkrétní domek jako dárek k vybranému akčnímu setu.
Povrchová úprava domku

Než začnete s montáží je potřeba všechny stavební díly ošetřit hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců. Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň voděodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Lazura musí mít dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak! Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání.
Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Podrobné informace k vlastnostem dřevěného materiálu získáte ZDE.

Povolení ke stavbě domku

Na stavbu dřevěného domek s pevnými základy se může vztahovat některá z obecné platných vyhlášek. Na místním stavebním úřadu se tedy před samotnou montáží raději informuje, zda se na stavbu vámi vybraného domku nevztahují některá omezení.
Doprava

Domek dopravíme nejblíže hranici vašeho pozemku. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Domek bude složen vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže vámi udané adrese. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Podrobnější informace k dopravě naleznete ZDE.
Balení
Domek dodáváme jako stavebnici - balík 1 o rozměrech 304 x 120 x 55 cm o hmotnosti cca 457 kg. Pozor, balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, ne přímo položenou na zemi, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Neskladujte ve vytápěném prostoru!
Všechny dokumenty k montáži a údržbě domku si také můžete stáhnout v souvisejících souborech.

Kategorie: Dům a zahrada > Trávníky a zahrady > Bydlení na zahradě > Zahradní architektura > Boudy, garáže a přístřešky pro auta

 

Název:
Dřevěný domek KARIBU SEEFELD 5 (14523) SET
Výrobce:
SKU:
LG2095

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na webu ZahradníDřevěnéAltány.cz najdete zahradní přístřešky a dřevěné altány od prověřených výrobců. Přesvěčte se sami a pořiďte si levné a kvalitní altány, které na vaší zahradě nesmí chybět. Vybírejte z šoriké škály dřevěných zahradních altánů, přístřešků, krytých posezení a doplňků na zahradu. Online nákupem získáte výhody od ušetřeného času, přes garanci vrácení zboží, po dopravu až na vaši zahradu. Na ZahradníDřevěnéAltány.cz pro vás aktualizujeme ty nejprodávanější zahradní doplňky a příslušenství.
Vybírejte z nabídky
3376
produktů
117
ověřených dodavatelů
4
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
ZahradníDřevěnéAltány.cz