Dřevěný domek KARIBU DANA (23485) natur

Dřevěný domek KARIBU DANA (23485) natur

Dřevěný domek KARIBU DANA (23485) natur od předního výrobce Karibu je právě teď u nás za super cenu. Kupte si tento produkt u nás výhodně online. Dřevěný domek KARIBU DANA (23485) natur - produkt momentálně prodáváme za 19990 Kč

19990 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Malý dřevěný zahradní domek KARIBU DANA (23485) natur se sedlovou střechou v přírodním provedení je ideální pro celoroční uskladnění zahradního nářadí, nábytku, sekaček a dalšího zahradního vybavení. Domek je široký 177 cm (přední strana s dveřmi) a 120 cm dlouhý. Tento model domku obsahuje přístavek o délce 111 cm montovaný zprava. Zastavěná plocha domku činí 1,58 m2, celkově zastřešený prostor činí 3,47 m2.
Konstrukce
Konstrukci domku tvoří dřevěné profily o síle 14 mm vyfrézované ze severského smrku. Tento model má sedlovou střechu a dvoukřídlé dveře na pantech o šířce 115 cm a výšce 174 cm s jedním oknem v každém křídle. Okna mají prosklení z plexiskla.
Dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kde stěny tvoří jednotlivé dřevěné profily, které pouze sesadíte k sobě a sešroubujete, střechu tvoří celistvá deska. To vše garantuje jednoduchou montáž, kterou zvládne každý český kutil.

dodáváno bez podlahy
v balení je veškeré potřebné kování
obsahem balení je základový tlakově impregnovaný nosný podlahový rošt (rám) ze severské borovice, na který je možné rovnou přišroubovat podlahu

Základy domku
Správné budování základů má zásadní vliv na životnost celého domku. Základ z betonu, dlažby či dřeva postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině. Aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámku, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky).
Menší domky, jako tento, je možné postavit na podélně položené trámky (fošny) ukotvené na systém zemních vrutů.
Podlaha
Pokud domek stavíte rovnou na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, tak podlahu nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme, je to z uživatelského hlediska mnohem příjemnější. Podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor domku. Obsahem základního balení domku je podlahový rám (rošt) z tlakově impregnované severské borovice, na který se dá přišroubovat podlaha. Na podlahový rám lze přišroubovat podlahu z jakéhokoliv vhodného materiálu (palubky, OSB desky apod.) Dokoupit lze také originální podlahu s již nařezanými díly.  
Střecha
Střecha je zhotovena z dřevěných desek. Aby se předešlo poškození vlivem povětrnostních podmínek, je nutné ji ihned po stavbě doplnit o krytinu dle vlastního výběru. Střešní krytina není součástí dodávky. Pro domky se šikmou střechou doporučujeme samolepící bitumenovou lepenku. U střech se sklonem větší než 15° je vhodný i bitumenový šindel. Doporučený počet bitumenové krytiny o rozměru 0,5 x 0,5 m jsou 2 role. Folii si můžete objednat v našem e-shopu. Ukázku postupu pokládky si můžete prohlédnou ZDE.
Povrchová úprava domku
Před montáží je potřeba všechny stavební díly ošetřit hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to jak z vnější tak i z vnitřní strany dílů. Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň vodoodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Lazura musí mít dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zašednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak. Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání.
Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Podrobné informace k vlastnostem dřevěného materiálu získáte ZDE.
Povolení ke stavbě
Na stavbu dřevěného domku s pevnými základy se může vztahovat některá z obecně platných vyhlášek. Na místním stavebním úřadu se raději před nákupem domku informujte, zda se na stavbu vámi vybraného domku nevztahují některá omezení. 
Balení
Domek dodáváme jako stavebnici - 1 balík o rozměrech 190 x 126 x 30 cm o hmotnosti cca 140 kg. Pozor, balík s materiálem není vodotěsný. Fólie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladuje proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, ne přímo položenou na zemi, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce, atd.) Neskladujte ve vytápěném prostoru. 
Všechny dokumenty k montáži a údržbě domku si také můžete stáhnout v souvisejících souborech. 

Kategorie: Dům a zahrada > Trávníky a zahrady > Bydlení na zahradě > Zahradní architektura > Boudy, garáže a přístřešky pro auta

 

Název:
Dřevěný domek KARIBU DANA (23485) natur
Výrobce:
SKU:
LG2360

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na webu ZahradníDřevěnéAltány.cz najdete zahradní přístřešky a dřevěné altány od prověřených výrobců. Přesvěčte se sami a pořiďte si levné a kvalitní altány, které na vaší zahradě nesmí chybět. Vybírejte z šoriké škály dřevěných zahradních altánů, přístřešků, krytých posezení a doplňků na zahradu. Online nákupem získáte výhody od ušetřeného času, přes garanci vrácení zboží, po dopravu až na vaši zahradu. Na ZahradníDřevěnéAltány.cz pro vás aktualizujeme ty nejprodávanější zahradní doplňky a příslušenství.
Vybírejte z nabídky
3365
produktů
117
ověřených dodavatelů
4
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
ZahradníDřevěnéAltány.cz